شرکت بنا فرایند تولید انواع سردخانه

ساخت سردخانه لبنیات

ساخت سردخانه های بالای صفر مناسب میوه ، سبزیجات و لبنیات

از سردخانه بالای صفر جهت نگهداری انواع میوه، سبزی، صیفی، محصولات لبنی و یا نگهداری کوتاه مدت جهت توزیع گوشت، مرغ و ماهی استفاده می‌شود.

رنج دمایی معمول در سردخانه بالای صفر بین 0 تا 4 درجه سانتی‌گراد است اما این بازه بسته به نوع مواد نگهداری شده در سردخانه می‌تواند متغیر باشد. به عنوان مثال این بازه در سردخانه دارویی بین 2 تا 8 درجه سانتی‌گراد است و در سردخانه‌های مخصوص کاربری‌های صنعتی گاهاً تا 15 درجه سانتی‌گراد بالای صفر نیز می‌تواند برسد.

سردخانه بالای صفر معمولاً در هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ عرضه مواد غذایی و همچنین در نزدیکی باغات احداث می‌شوند

سردخانه لبنیات
 شیر، یک ماده بسیار مغذی و مفید و در عین حال حساس به ورود میکروبها و باکتری‌ها است. بنابراین باید شرایط برای نگهداری فرآورده های لبنی به گونه‌ای فراهم شود که کمترین امکان رشد و تکثیر آلودگی‌ها در آن فراهم گردد. نگهداری در سردخانه لبنیات مناسب ترین روش برای کاهش فعالیت میکروارگانیسم‌ ها است. معمولا لبنیات در سرد خانه نگهداری می شوند.

نگهداری شیر و لبنیات در سردخانه


نگهداری لبنیات به صورت سرد (بالاتر از صفر درجه سانتیگراد)
نگهداری لبنیات به صورت یخ زده (زیر صفر درجه سانتیگراد)
در زیر دستورالعمل نگهداری لبنیات در سرد خانه بالای صفر شرح داده شده است.

شیر خام در دامداری و مرکز جمع آوری


دمای شیر خام را باید بلافاصله پس از شیر دوشی در دامداری‌ها و یا در مراکز جمع‌آوری شیر، در ۳-۲ ساعت به وسیله شیرسردکن تا دمای ۴ درجه سلسیوس کاهش داد. و تا حمل به کارخانه شیر پاستوریزه و انجام فراوری در همان دما نگهداری کرد.

 

شیر خام هنگام رسیدن به کارخانه، اگر تا چند ساعت فراوری نشود، می بایست مجددا در شیر سردکن تا دمای ۴ درجه سلسیوس سرد شود و در مخازن عایق کاری شده نگهداری شود.

انواع سردخانه لبنیات

سردخانه شیر پاستوریزه
دمای شیر پاستوریزه معمولا با آب سرد کاهش می یابد، سپس در مرحله پر کردن، بسته‌بندی و نگهداری در سردخانه (تا تاریخ مصرف) در همین دما نگهداری می شود.

سردخانه خامه
خامه پاستوریزه را باید در بازه دمایی ۱۲-۸ درجه سلسیوس سرد شود، سپس برای رساندن آن به مرحله کره گیری، حداقل ۲۴  ساعت در دمای ۶ درجه سلسیوس نگهداری می شود. خامه پاستوریزه بسته بندی شده را می‌توان در دمای ۵ درجه سلسیوس به مدت ۷ روز نگهداری کرد.

سردخانه کره
کره بسته بندی شده را در دمای صفر تا ۴ درجه سلسیوس، به مدت  ۲ تا ۳ هفته و در بازه دمایی ۱۵- تا ۲۰- درجه سلسیوس حداکثر تا یک سال می‌توان نگهداری کرد.

سردخانه ماست
سرد کردن ماست برای ترش نشدن و پایداری آن ضروری است. این کار پس از بسته بندی در سردخانه در دمای پایین و با سرعت زیاد گردش هوا انجام می‌گیرد. ماست را حداقل ۳ هفته در دمای  ۰ تا ۵ درجه سلسیوس می‌توان نگهداری کرد.

سردخانه پنیر
معمولا پنیر بعد از تولید سرد می شود. پنیر نرم و تازه را برخی مواقع پیش از بسته بندی پیش سرد کرده و سپس در سردخانه نگهداری می‌کنند. پنیرهای نرم و تازه‌ای مانند: کاتیج، پنیر خامه‌ای و غیره را که آب زیادی دارند باید در دمای حداکثر ۵ درجه سلسیوس و حداکثر به مدت ۳ هفته نگهداری کرد. برای پنیرهای دیگر مانند پنیرهای فراوری شده، سرد کردن معمولا در طول نمک زنی و فراوری انجام می‌شود که بسته به نوع پنیر از ۸ تا ۲۵ درجه سلسیوس متغیر است.

نگهداری یخ زده شیر و فراورده‌های آن
شیر پاستوریزه منجمد
شیر خام را پیش از منجمد کردن باید پاستوریزه و هموژنیزه کرد. شیر پاستوریزه یخ زده را می‌توان در دمای ۲۰- درجه سلسیوس و حداکثر به مدت ۴ ماه نگهداری کرد.

شیر پاستوریزه غلیظ منجمد
 این نوع شیر بر اثر حرارت دهی آب خود را از دست داده و غلیظ می شود و در برخی موارد با افزودن شکر به شیرینی آن افزوده می شود. شیر غلیظ را می‌توان در دمای ۲۰- درجه سلسیوس و حداکثر به مدت ۱۰ ماه نگهداری کرد.

خامه پاستوریزه منجمد
خامه تازه با ۵۰ درصد چربی شیر معمولا در دمای ۷۵ تا ۸۰ درجه سلسیوس پاستوریزه، سپس پیش سرد و در نهایت منجمد می‌شود. خامه پاستوریزه منجمد  را با لایه نازک پلاستیک و در ظروف کارتنی بسته بندی می‌کنند. در این حالت‌ها می‌توان خامه پاستوریزه منجمد را در دمای ۱۸- تا ۳۰- درجه سلسیوس ۳۸-۲۶ هفته نگهداری کرد.

پنیر منجمد
پنیرهای سخت مانند چدار را پس از انجماد می‌توان در دمای ۲۰- درجه سلسیوس و حداکثر به مدت یک سال نگهداری کرد. همچنین بسته بندی‌های پنیر نرم منجمد شده به روش انجماد سریع و پنیرهای فراوری شده منجمد را نیز در دمای ۲۰- درجه سلسیوس  و به مدت ۶ ماه نگهداری کرد.

ماست منجمد
ماست مخلوط با میوه، سبزیجات خشک و…  را پس از انجماد، می‌توان بیشینه در دمای ۲۰- درجه سلسیوس ۳ ماه نگهداری کرد.

طراحی و اجرای سردخانه گوشت زیر صفر

از سردخانه زیر صفر جهت نگهداری مواد غذایی منجمد و یخ زده مانند گوشت، مرغ، ماهی و میگو و همچنین سبزیجات خرد شده و حبوبات پخته شده آماده طبخ که منجمد می‌باشند استفاده می‌شود.

رنج دمایی در سردخانه زیر صفری معمولاً بین 0 تا 18- یا 0 تا 20- می‌تواند متغیر باشد.

به دلیل دمای پایین سردخانه زیر صفری در هنگام احداث می‌بایست نهایت دقت را در هوابند بودن دیواره‌ها و سقف و همینطور درب آن داشت.

از سردخانه زیر صفر برای نگهداری و انبار کردن طولانی مدت مواد غذایی استفاده می‌شود.

سردخانه زیر صفر را معمولاً در رستوران‌ها، کترینگ‌ها، فروشگاه‌های مواد پروتئینی و همچنین در نزدیکی کشتارگاه‌ها و مراکز صید ماهی و میگو احداث می‌کنند.

طراحی صفر تا صد سردخانه های تناژ بالا تا ۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰تن

ا جرای سردخانه های تناژ بالا با بهترین متد اروپایی و مناسبترین هزینه منطبق با استانداردهای جهانی
 این شرکت دارای کلیه مجوزها ی داخلی و خارجی و ایزوهای مربوط به ساخت و اجرای سردخانه میباشد

تعمیر کمپرسور سردخانه

تعمیرات اساسی کلیه کمپرسورهای برودتی با بهترین قطعات اورجینال

فروش کمپرسور و قطعات سردخانه